|
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego |
|
Działajmy Razem
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego w Starym Sączu po raz drugi włącza się w realizację założeń związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu, którego oficjalna data obchodów wypada 5 lutego. W naszej szkole międzynarodowe obchody DBI z uwagi na tegoroczne założenia związane z kreowaniem atmosfery tolerancji, zrozumienia i¤współpracy zostaną połączone z inicjatywami promującymi pozytywne koleżeńskie relacje również w klasach w świecie rzeczywistym. Zachęcamy wszystkich uczniów i nauczycieli naszej szkoły do wzięcia aktywnego udziału w tym wydarzeniu.
Więcej o projekcie dowiesz się ze strony: https://www.saferinternet.pl
Działajmy więc razem!
Zadania do realizacji:
· Uczniowie klas 1 i 2 SP przygotowują plakaty - rozmiar A3, technika dowolna - "Działajmy razem" (plakat powinien przedstawiać znaczenie koleżeńskich relacji z¤rówieśnikami w szkole, zrozumienie i tolerancję w klasie, współpracę z kolegami i¤koleżankami z klasy, a także to, jak ważne jest, aby nie dokuczać innym)
· Uczniowie klas 4,5,7,8 SP oraz oddziałów gimnazjalnych tworzą plakaty - rozmiar A3 lub większy pod hasłem
"Dzień Bezpiecznego Internetu 2019 - Działajmy Razem”
(„Safer Internet Day 2019 - Together for a better Internet”) - zgodnie z założeniami tegorocznej edycji: promowanie pozytywnych zastosowań Internetu, promocja tolerancji oraz tworzenie kultury zrozumienia (można również odnieść się w swojej pracy do rzeczywistego świata, w którym powinny dominować te same zasady:
zrozumienia, tolerancji)
· Wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły zapraszamy do udziału w konkursie na najlepszy projekt gry np. planszowej oraz na najciekawszą prezentację multimedialną odnoszącą się do tegorocznego hasła DBI - „Działajmy razem”
· Wszystkie klasy na godzinach wychowawczych przygotowują autorską piosenkę/rymowankę/wiersz na temat atutów swojej klasy „Nasza klasa jest super”, którą wspólnie zaprezentują podczas finału przedsięwzięcia na sali gimnastycznej
· Wszystkie klasy przygotowują ogromne portrety swoich klas - technika dowolna (rozmiar A2 lub większy), które zostaną zaprezentowane podczas finału akcji
· Na dolnym korytarzu szkolnym powstanie "ogród kwitnący zimą", w którym symbolicznie zakwitnie tyle kwiatów ilu jest uczniów w naszej szkole (kwiaty - symbole uczniowie przygotują na zajęciach z wychowawcami klas)
Wychowawcy klas przekazują prace konkursowe (plakaty) koordynatorom projektu do poniedziałku, 4 lutego. Kwiaty oraz portrety klasowe wykonane wspólnie przez zespoły klasowe wychowawcy przekazują koordynatorom projektu do poniedziałku, 11 lutego. „Ogród kwitnący zimą” oraz ogromne portrety klasowe pojawią się
na dolnym korytarzu szkolnym 14 lutego.
Projekty gier o DBI oraz prezentacje multimedialne uczniowie przekazują pani Teresie Tokarczyk do piątku, 15 lutego.
Finał przedsięwzięcia połączony z Festiwalem Uśmiechu oraz Dobrych Uczynków i¤rozstrzygnięciem konkursów odbędzie się we czwartek, 21 lutego, podczas którego każda klasa zaprezentuje swoją autorską piosenkę/rymowankę/wiersz „Nasza klasa jest super” na sali gimnastycznej.