|
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego |
|
Dzisiaj jest niedziela, 27 kwietnia 2025
22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs, w którym uczniowie wykazali się niezwykłą kreatywnością. Uczniowie klas starszych wykonali plakaty, które miały odzwierciedlać obecną sytuację, w jakiej znajduje się Ziemia.
Niestety toniemy w plastiku, maseczkach i rękawiczkach. Z kolei młodsi uczniowie wykonali eko-zabawki. Koordynatorem i organizatorem konkursu była p. Aneta Mamala (nauczyciel biologii).
Fundatorem nagród jest Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego, firma Pufy.pl a także Empik. Znamy już zwycięzców. Po długich i owocnych naradach jury jednogłośnie uchwaliło, co następuje.
W kategorii „Eko plakat”
1 miejsce Wiktoria Kostrzeba –klasa 4b
2 miejsce Katarzyna Nosal –klasa 6b
3 miejsce Antonina Zielonka (klasa 4a) i Zuzanna Bocheńska klasa (5a)
Wyróżnienia: Szymon Kostrzeba (klasa 7a), Kamil Kołodziej (klasa 5a) i Karolina Kamińska (klasa 5a)
W kategorii EKO-ZABAWKA
1. miejsce Jakub Wójciak (klasa 1b)
2. miejsce Inga Kowalczyk (klasa 1b)
3. miejsce Michalina Zielonka (klasa 2b)
Wyróżnienia: Jakub Biel (klasa 2b, Natasza Garwol (klasa 2b), Kądziołka Nikola (2b), Wojciech Mamala (2b), Wojciech Pasiut (1b), Oliwier Król (1b) i Przemysław Drożdż (1b).