|
Szkoła Podstawowa nr 2 im. Juliusza Słowackiego |
|
Dzisiaj jest wtorek, 22 kwietnia 2025
W dniu 28 kwietnia 2021 roku, o godzinie 19.00 miało miejsce spotkanie Uczniowskiej Rady Szkolnej z Przedstawicielami Urzędu Miasta i Gminy w Starym Sączu: Zastępcą Burmistrza panem Kazimierzem Gizickim i Zastępcą Przewodniczącego Rady Miejskiej panem Sławomirem Szczepaniakiem.
W dyskusji uczestniczyła też Pani Dyrektor Wioletta Nowak oraz zainteresowani nauczyciele i uczniowie.
Do tej pory zawsze mogliśmy liczyć na stały kontakt z Urzędem Miasta i możliwość wizyty, tym razem pandemia spowodowała, że spotkanie odbyło się w formie zdalnej na platformie Teams. Uczestnicy spotkania mieli okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje i działa urząd na zasadach demokracji i jak one są realizowane w pracy władz samorządowych. Nasze koleżanki i koledzy byli zainteresowani planowanymi inwestycjami kierowanymi do młodych, a także jak powstają projekty nowych obiektów. Na zakończenie Goście musieli opowiedzieć o swoich obowiązkach i dniu pracy oraz jak się realizują poprzez pełnione funkcje.
Mieliśmy okazję przekonać się, że praca samorządowca to wielka odpowiedzialność, trudne zadanie i wiele wyzwań, niemniej jednak przynosi ogromną satysfakcję.
Spotkanie zostało zainicjonowane w związku z realizowaną w naszej szkole innowacją pedagogiczną pt. „Demokracja w naszej szkole”. Innowacja jest ściśle związana z funkcjonowaniem systemu, w którym władza należy do obywateli. W ramach tej inicjatywy wzięliśmy już udział w dwóch projektach edukacyjnych „Młodzi w Akcji” i „Szkoła Demokracji”. W ciągu całego roku szkolnego prowadzimy kampanię dotyczącą demokracji - w różnych formach i na wielu zajęciach. W jej ramach realizujemy również cykl spotkań z przedstawicielami instytucji i samorządów. Odbyliśmy już spotkanie z samorządem Liceum Ogólnokształcącego w Starym Sączu, planowane są kolejne.
„Wirtualną wizytę” w naszym Urzędzie Miejskim możemy ocenić za bardzo udaną, ponieważ w ten sposób poszerzyliśmy swoją wiedzę na temat funkcjonowania systemu demokratycznego w praktyce.
Liczymy na dalszą współpracę.